Hiszpańskie słodycze #2 czyli dulces espanõl

Hiszpańska czekolada z karmelem i ciasteczkami . Jak dla mnie jedna z lepszych czekolad jakie jadłam , bardzo podobna do milki ale jednak o wiele lepsza. Oceniając każdy podarował jej dobrą 10 /10 . W tle zdjęcia oczywiście piękna Hiszpania i góry . Koszt : 1 euro   
Ovni Bites czyli słodycz z innej planety. Ovni to napompowane biszkopty z nadzieniem czekoladowym. Bardzo podobny smak do tzw. Lubisiów z czekoladą tylko kształt przypomina mini statki kosmiczne. Jeśli chodzi o czekoladę jest dobra, lepsza niż w Lubisiach, po rozerwaniu, ciągnie się i rozpływa. Do tego produktu nie mogę mieć żadnych "ale". Ocena 9/10 ponieważ nie są to jakieś wyszukane słodycze w Polsce także można znaleźć coś podobnego . Kupione dzisiaj na "oferta dia " zapłaciłam 0,75 euro. 
 A co jeśli chodzi o restauracje i pizze w Hiszpanii ? Mimo częstej opinii, że Hiszpanie nie potrafią mówić po angielsku ,to muszę przyznać, że nie jest aż tak źle. W dużych miastach jest oczywiście z tym łatwiej. Ja uczęszczając na dodatkowe zajęcia Hiszpańskiego nadal nie potrafię zrozumieć ich tempa , więc na praktykach jak i na mieście wychodząc z znajomymi cały czas posługuje się językiem angielskim. 
Jeśli chodzi o pizze to trafiliśmy na restauracje gdzie robili ja odręcznie więc to był  mega plus. Pizza tutaj, to na pewno cienkie ciasto z megaa ! ciągnącym się serem.  
Jeśli chodzi o piwa to biorąc jedno piwo do pizzy tylko na spróbowanie , zauważyłam, że na pewno jest bardziej gorzkie niż w Polsce , natomiast jeśli chodzi o całokształt to piwo  w  Hiszpanii można ocenić  8/10 , Natomiast pizzy daje  9/10 . Nasza akurat była z serem i kurczakiem . Natomiast jeśli ktoś chce porządnie zjeść to taka pizza jest tylko dla niego :). Cena pizzy 7,5 euro, piwo natomiast 1,5 euro. Pamiętajmy jednak, że im bardziej na zewnątrz tym drożej , natomiast nie jest to jakaś mega różnica np. napój na dworze jest o 0,3 euro droższy.

Ciekawostka : Hiszpanie na śniadanie czy w barach nie piją soku pomarańczowego  z opakowania czy butelki , sok jest  zawsze przygotowany nawet wcześniej ale zawsze wyciskany z świeżych pomarańczy :)  

Komentarze

Popularne posty